Connect with us

Свят

22 юни 1941 г.: Кремъл бомбардира мощно Добрич 

Публикувана

на

Малко известен факт е, че след като Хитлер напада Сталин, то ръководството на СССР заповядва на славната си авиация да бомбардира българския град Добрич. България и СССР не се намират в състояние на война – това ще стане чак на 05 септември 1944 година. Т.е. бомбардировките са съвсем ненужна и необоснована агресия срещу мирна и добронамерена към Съветския съюз държава. За втори път в рамките на по-малко от 30 години през миналия ХХ век България бива нападната в гръб от държавата, която счита за своя освободителка.

Това припомня daniivanov.blogspot.com.

Реклама

През 1941 година Втората световна война е в разгара си. Цяла Европа ехти от картечен и артилерийски огън. В България обаче е спокойно. Въпреки че, заради плана „Марита“ сме принудени да застанем на страната на Хитлер, цар Борис III успява да предотврати кръвопролитията. Дипломатичният му подход успява да върне без кръв в пределите на България заграбената от Румъния Южна Добруджа. А бомбардировките на съюзниците са в бъдещето – „символичната война“ ще стане факт чак в края на годината.

Без да се намираме във война със Съветския съюз и без каквато и да било причина или повод, град Добрич е бомбардиран от съветската авиация. За щастие жертви няма, но населението, което чувства руския народ за най-близък е озадачено. За втори път в рамките на по-малко от 30 години България бива нападната в гръб от държавата, която счита за своя освободителка.
България и СССР не се намират в състояние на война – това ще стане чак на 05 септември 1944. Т.е. бомбардировките са съвсем ненужна и необоснована агресия срещу мирна и добронамерена към Съветския съюз държава.

Реклама

За съжаление това не е единствената проява на аг 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *