Connect with us

България

Шофьор с близо 3 промила блъсна паркирани коли и заплаши с пистолет полицаи  

Публикувана

на

Блъскане в паркирани коли и вадене на пистолет. Гости на три различни сватби във Варна стават свидетели на действията на пиян шофьор, който се врязва в няколко автомобила и заплашва потърпевшите. Мъжът проявява агресия и към пристигналите на място полицаи. А гостите, тръгнали към празничните церемонии, едва не ги изпускат, докато дават показания, разкри „Нова телевизия“.

„Беше като сцена от филм на ужасите”, разказва Иво Иванов. „Паркирам, гася двигателя. В колата сме аз, жена ми, детето, а зад жена ми – майка ми. Единствено тя беше отворила вратата, за да слезе. В същото време се чу свистене на гуми и мръсна газ. Видях в огледалото как една кола лети неконтролируемо. И тогава ни удари с бясна сила от страната на детето ми. Майка ми изхвърча на тротоара. Представете си какъв удар е бил. Реално беше паднала по гръб на тротоара. Помислих си най-лошото”, разказа Иванов.

Реклама

„Чух сблъсък и видях как паркирана кола се мести сама и се удря в друга”, разказва Денис Гаров. „След това шофьорът продължи нагоре по улицата и се блъсна във втори автомобил. Не можеше да продължи – колата му беше потрошена. Докато размахваше пистолет, отправяше заплахи от рода на: „Ще ви застрелям!“, „Ще ви убия!“. Първо не искаше доброволно да излезе от автомобила. Полицията трябваше да го извади насила”, разказа Гаров.

„Беше страшно. Имаше много хора, имаше деца”, разказа Дария Георгиева. „Показвах на братовчед ми къде да спре. След това чух трясък и видях прах. Ударени бяха две коли”, каза Георгиева. „Беше с 2,87 промила алкохол. Съпругата му беше с него”, разказа Георгиева.

Реклама

След това виновният шофьор извадил оръжие. „Никой не знаеше, че е бутафорен пистоле  

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *