Connect with us

Свят

Техеран: Никоя друга институция, нито друга държава, освен Иран, не е отговорна за управлението на Ормузкия проток 

Публикувана

на

Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди днес, че всякаква намеса в управлението на Ормузкия проток от Техеран, извън рамките, предвидени в меморандума за разбирателство с Вашингтон, рискува „да засили напрежението“ в региона, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

„Никоя друга институция, нито друга държава“, освен Иран, не е „отговорна“ за управлението на протока, и „в съответствие с меморандума за разбирателство всяка намеса в този въпрос, всеки опит за приемане на нови или отделни разпоредби“ ще доведе „до забавяния в отварянето на протока и ще засили напрежението“, заяви Арагчи, който е на официално посещение в Багдад.

Реклама

„Призовавам всички страни да не се намесват в управлението на протока и да не позволяват този меморандум за разбирателство да се отклони от курса си“, добави иранският министър след размяната на удари със САЩ, започнала в петък. 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *