Connect with us

Спорт

Солбакен защити решението да остави Холанд и Йодегор на пейката 

Публикувана

на

Селекционерът на Норвегия Столе Солбакен защити решението си да даде почивка на големите звезди Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор при загубата с 1:4 от Франция в последния мач от груповата фаза на Световното първенство.

Въпреки тежкото поражение наставникът е категоричен, че няма за какво да съжалява, тъй като основната цел е била отборът да бъде в най-добро физическо състояние за елиминациите.

Реклама

„Изобщо нямаше какво да мислим. И аз, и физиотерапевтите, и самите играчи бяхме на едно мнение. За много от тях щеше да бъде много трудно да изиграят още един мач“, заяви Солбакен.

Той призна, че феновете са искали да видят Холанд и Йодегор на терена, но подчерта, че това не е най-важното.

Реклама

„Единствената причина да не направим тези промени беше, че привържениците щяха да видят Ерлинг и Мартин. Но така не се печели Световно първенство. Ние сме тук, за да стигнем възможно най-далеч“, каза норвежкият специалист.

Солбакен вече гледа към 1/16 финала срещу Кот д’Ивоар.

Реклама

„Очаква ни изключително тежък мач. Те са сред най-физически силните отбори на турнира. Шансовете са 50 на 50 и трябва да бъдем напълно готови“, добави той. 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *