Connect with us

България

Няма край на драмата в СОС: Парк „Заимов“ запазва името си засега, от ПП обаче искат преименуването му на „Оборище  

Публикувана

на

Докладът за възстановяване на името на парк „Оборище“ ще бъде внесен отново в Столичния общински съвет (СОС). Това заяви на брифинг в Съвета Веселин Калановски от групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ), съвносител на предложението. Това уточни БТА.

По-рано днес СОС реши парк „Заимов“ да запази името си, след като областният управител на София върна на 11 юни за ново разглеждане доклада, с който се възстановява името на парк „Оборище“, който преди това – в края на май – беше преименуван от предишното си име парк „ген. Владимир Заимов“.

Реклама

За съжаление двама–трима от общинските съветници, които поддържат смяната на името, отсъстваха от заседанието, с което не се осигуриха необходимите 31 гласа, за да бъде отхвърлено връщането от областния управител, каза Калановски. „Спаси София“ не участваха в гласуването и така помогнаха на „БСП за България“ и „Възраждане“ да запазят името на парк „Заимов“, носещо името на един национален предател, отбеляза Калановски. Според него големият проблем е, че между групата на „Спаси София“ и „БСП за България“ „вероятно вървят някакви бъдещи перспективи“, отбеляза общинският съветник.

Той е на мнение, че становището на областния управител не е достатъчно добре мотивирано юридически. „Мотивировката е абсолютно изсмукана от пръстите и въобще не отговаря на условията на наредбата за наименуване на СОС“, посочи той.

Реклама

Калановски каза, че Владимир Заимов наистина е национален герой от Балканските войни и от Първата световна война. „Опитът да го изкарат антифашист обаче е абсолютно нелеп, тъй като той става в услуга на руското разузнаване през 1939 г.“, под  

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *