Connect with us

Спорт

Мира Андреева се сбогува рано с тревния турнир в Бад Хомбург 

Публикувана

на

След като покори кортовете на „Ролан Гарос“ и изуми света с изключителната си игра, Мира Андреева се изправи пред ново предизвикателство – тревните кортове в Бад Хомбург, Германия. За съжаление, дебютът ѝ в турнира приключи по-рано от очакваното, след като претърпя поражение още в първия си мач.

Поставена под номер 2 в основната схема и заемаща престижното пето място в световната ранглиста, рускиня се изправи срещу сънародничката си Екатерина Александрова. В двубой, продължил едва 1 час и 28 минути, Александрова демонстрира стабилна игра и надделя с 6:3, 6:4, като не остави шанс на младата шампионка да намери ритъма си на тревната настилка.

Реклама

С този успех Екатерина Александрова, която в момента е 19-а в световната ранглиста, си осигури място на четвъртфиналите. Там я очаква сблъсък с японската звезда Наоми Осака, заемаща 15-ата позиция в класацията. Любопитното е, че двете тенисистки ще се срещнат за първи път на професионално ниво, което обещава интригуващ и непредсказуем двубой. 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *