Спорт
Летният трансферен прозорец 2026 експлодира: Барселона и Реал Мадрид с многомилионни удари, Тотнъм пренареди защитата си
Летният трансферен прозорец за 2026 година едва започна, но клубният футбол в Европа вече стана свидетел на няколко истински тектонични поредици от сделки.
Докато фокусът на феновете е насочен предимно към Мондиала, водещите отбори на Стария континент действат светкавично зад кулисите. Барселона и Реал Мадрид дадоха мощен старт на лятото, а Висшата лига на Англия отново се оказа в ролята на основен донор и купувач на пазара.
Каталунска бомба и мадридски отговор
Най-гръмката сделка до момента е дело на Барселона. Каталунците спечелиха битката за подписа на английското крило Антъни Гордън, като извадиха колосалните 80 милиона евро (£69.3 млн.), за да го откупят от Нюкасъл. Гордън пристига на „Камп Ноу“ с кошница от големи очаквания да предводи новото поколение в атаката на тима.
Реал Мадрид не остана длъжен на вечния си съперник и бързо демонстрира мускули. „Белият балет“ засили дефанзивната си линия с испанския национал Марк Кукурея. Крайният бранител напуска Челси срещу 55 милиона евро (£47.5 млн.). Голямата победа за „Сантяго Бернабеу“ обаче е привличането на португалския магьосник Бернардо Силва. Плеймейкърът си тръгна от Манчестър Сити и облича бялата фланелка като свободен агент, което се счита за един от най-умните ходове на пазара това лято.
Мащабна рокада в Тотнъм и ходът на Ливърпул
В Англия Тотнъм се превърна в основен играч през изминалата седмица. Спърс инвестираха 60 милиона евро (£52 млн.) за нидерландския стълб в отбраната Ян Пол ван Хеке, който прави трансфер от Брайтън. Към него в Северен Лондон се присъединява и изключително опитният шотландски бек Анди Робъртсън, който пристига със свободен трансфер след
