Connect with us

Спорт

Директорът на Ferrari: Да говорим за титлата е най-лошият подход 

Публикувана

на

Отборният директор на Ferrari Фред Васьор отказва да говори за титлата във Формула 1, въпреки изключителното състезание на Люис Хамилтън в Гран при на Каталуня и първата победа за сезона. В Барселона италианският отбор постигна пик в представянето си и британецът се доближи на 41 точки от Андреа Кими Антонели в надпреварата за първото място.

Попитан дали Ferrari ще даде пълната си подкрепа на Хамилтън в потенциална битка за титлата, Васьор каза: „Не съм сигурен как да отговарям на такива въпроси“.

Реклама

„Казвах това и преди две седмици, когато уж всичко бе катастрофално (след Канада – б.пр.). Сега говорим за титли, а това е може би най-лошият подход. Правилният е да се подготвим за Австрия и да направим същото, което направихме в Барселона, а не да мислим за титлата, за 25 победи и подобни неща. Никога не бих го направил“, продължи отборният директор.

След Монако мнозина твърдяха, че Ferrari е пропуснал най-добрата си възможност през сезона. Преди състезателния уикенд доста от съперниците на италианците твърдяха, че са фаворити, сочейки скоростта в завоите и това, че за Монте Карло мощта на двигателя няма чак такова значение. Най-гласен за това беше световният шампион Ландо Норис от Макларън.

Реклама

В самото състезание обаче Хамилтън и Льоклер, класирали се трети и четвърти на решетката, не оправдаха високите очаквания. Първият завърши на второ място зад Кими Антонели, а вторият отпадна.

Състезанието в Барселона бе тотално различно за Хамилтън, който излезе на пистата със стратегия за три бокса и я изпълни перфектно след последно спиране при виртуален автомобил на сигурността. Ferrari изпъкна и с работата с гумите, но Васьор запази суперлативите за по-н 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *