Connect with us

България

България и САЩ обсъдиха финалните стъпки за включването ни в американската програма за безвизово пътуване  

Публикувана

на

Министър Велислава Петрова прие във вторник в МВнР делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, водена от Джон Гунтанис, заместник-подсекретар по стратегията, политиката и планирането. В срещата взеха участие и представители на Държавния департамент на САЩ. Това съобщават от пресцентъра на МВнР.

Българският първи дипломат изтъкна, че приема визитата като израз на сериозно признание за напредъка на България в изпълнението на техническите изисквания за сигурност и че премахването на визовите изисквания за туристически визи за българските граждани би гарантирало баланс и взаимно зачитане на приоритетите на всяка страна, като отразява стратегическото партньорство между България и САЩ.

Реклама

Обсъдени бяха последващите стъпки по финализиране на процеса за включване на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване, включително изпълнението на оставащите законови изисквания, последното от които е постигането на процент на отказаните визи под 3%.

Срещата в София бележи нов етап в отношенията между България и САЩ. Очаква се в близките месеци да бъдат предприети финални стъпки, които ще отворят нови хоризонти пред българските пътешественици и ще затвърдят стратегическото сътрудничество между двете страни.  

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *