Свят
Лошото момче на Кремъл: Западът използва Армения като инструмент за война срещу Русия
Западът възприема Армения като инструмент за борба срещу Руската федерация и е заинтересован от прочистването на политическото поле в републиката, заявява председателят на партията „Единна Русия“ и заместник-председател на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев, предава РИА Новости, цитирана от Фокус.
В неделя Медведев определи искането за отнемане на имунитета на лидера на партията „Процъфтяваща Армения“ Гагик Царукян като нов етап в репресиите срещу представителите на арменската опозиция. Председателят на партията отбеляза, че Западът буквално е поставил държавния апарат на Армения на ръчно управление.
„За Армения ще бъде изключително трудно да се отърве от такъв диктат. И това е обяснимо – като разглежда републиката единствено като инструмент за борба срещу Русия, Западът е най-заинтересован от прочистването на политическото поле от всички сили, които се застъпват за здрави отношения между Москва и Ереван“, заявява Медведев. Коментарът на председателя на партията е публикуван от пресслужбата на „Единна Русия“.
Според окончателните резултати от изборите, публикувани на 14 юни, в новия парламент на Армения ще влязат три политически сили. Управляващата партия „Граждански договор“ спечели 64 мандата, а блоковете „Силна Армения“ и „Армения“ – съответно 29 и 12. Партията на премиера Никол Пашинян ще може самостоятелно да сформира правителство. Партията „Процъфтяваща Армения“ не успя да преодолее 4-процентната бариера според резултатите от изборите на 7 юни и не влиза в новия парламент, сочат окончателните данни на арменската Централна избирателна комисия.
