Спорт
Откриха бюст-паметник на легендата на Марек Сашо Паргов
Бюст-паметникът на голямата легенда на Марек Дупница Сашо Паргов бе тържествено открит днес на стадион „Бончук“.
Датата не е избрана случайно, тъй като на 25 юни великият нападател щеше да навърши 80 години.
Сред официалните гости на събитието бяха кметът на Община Дупница – Първан Дангов и заместникът му Бойко Христов, председателят на местния парламент Костадин Костадинов, Валентин Чакъров, директор Първенства и турнири в БФС, бизнесменът Иван Василев, бившият футболист Бойчо Величков и ветерани от славните отбори на „Марек“.
Водещият Константин Соколов сподели факти от славната кариера на неудържимия нападател, а след това градоначалникът Първан Дангов откри бюст-паметника заедно с изтъкнатия учен проф. Рахамин Шекерджийски.
„Присъстваме на знаменателно събитие! Защото днес, с усилията на всички, увековечаваме славата не само на футболния отбор, а на един от бележитите състезатели. Той е от хората, допринесли най-много за спортната слава на „Марек“в национален и световен мащаб – Сашо Паргов. Изграждането на бюст-паметника е общо дело – на Инициативния комитет и на всички онези, които допринесоха това да стане. Сам по себе си, бюст-паметникът и събитието не значат нищо без поколенията, които оттук нататък, влизайки на „Бончук“, ще виждат и ще спомнят за Сашо Паргов – за онова, което той притежаваше като спортно майсторство, като талант и най-вече като дух. Дух, който е необходим на днешните състезатели и на децата, които тренират в Детско-юношеската школа на „Марек“, за да следват стъпките на предците си. Затова всички сме положили усилия – спортната общественост в града, Българският футболен съюз и всички
