Connect with us

България

Шишков: Мъка и позор е пътят за Видин  

Публикувана

на

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков показа на брифинг картата на основните изградени магистрали у нас и допълни, че липсват много трасета.

„Няма цялата магистрала „Струма“, няма изграден път от Видин до София, единствено имаме магистрала „Тракия“, а магистрала „Хемус“ е с една голяма дупка по средата – дупката е по-голяма от това, което е изпълнено“, каза той.

Реклама

Шишков обясни, че магистралата от Русе към Велико Търново, която следва да бъде до „Маказа“, в момента се строят първите два лота в начален етап.

Той каза още, че още лотове се строят от АМ „Хемус“ „мъчително“. „Пътят до Враца – един лот завършен, един лот се строи“, каза още Шишков.

Реклама

„Мъката, позорът, е пътят за Видин – това е мъката на хората и позорът на управлението. Там се строи изключително бавно и мъчително“, заяви Шишков.

„Държавата до този момент в годините назад сякаш не е присъствала в живота на държавата. Няма как ако си политик и управляващ, защото първото условие е да присъстваш и да живееш с проблемите на държавата, като че ли тези хора никога не са живели в държавата, не са се возили по пътищата, не са усетили, че картата е на дупки“, каза той.

Реклама

По думите му от Враца към Монтана е в абсолютно начална фаза, пътят не е проектиран целия, има начални възлагания. Той определи тунела под „Петрохан“ за истинската връзка между Видин и „Кулата“, което също е в начална фаза. Магистралата до Северна Македония също е в начална фаза на проектиране.

„Наследството е бавно, мъчително, незапочнато строителство. Преди 3 години, когато беше нашият служебен кабинет е започнато възлагане на проектирането“, обясни той.  

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *