Connect with us

Без категория

Шофьор от Берковица е задържан, след като катастрофирал и избягал 

Публикувана

на

Мъж на 49 години от Берковица е задържан, след като направил транспортно произшествие с материални щети, избягал от мястото, а и управлявал автомобил след употреба на голямо количество алкохол, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана, цитирана от БТА.

В 20:22 часа в Районното управление на МВР в Берковица бил получен сигнал за съборена от микробус оградна мрежа на улица „Пролет“ в града. При посещение на мястото полицаите не открили автомобила и неговия шофьор, но по описание на очевидци той бил намерен малко по-късно в ромския квартал „Раковица“ в Берковица.

Реклама

При проверка било установено, че зад волана на микробус „Форд транзит“ е бил мъж на 49 г., който управлявал с концентрация на алкохол в издишания въздух 1,63 промила, при пределно допустима граница от 0,50 промила.

Нарушителят е отведен в Центъра за спешна медицинска помощ в Берковица, където е дал кръв за изследване, а след това е задържан. Отнето му е свидетелството за управление на автомобил, а номерата на микробуса на свалени и той е дерегистриран. Автомобилът не е иззет, тъй като не е собственост на управлявалия го мъж.

Реклама

От полицейската дирекция в Монтана съобщиха за БТА, че от началото на годината в региона от пияни и дрогирани шофьори са иззети десет автомобила, а през 2025 година – 46 автомобила. До изземване се стига, ако шофьорът управлява собствен автомобил с концентрация на алкохол в издишания въздух над 1,20 промила или ако е употребил наркотици. Шофьори, направили същото нарушение, но не със собствен автомобил, ще трябва да платят неговата стойност след направена оценъчна експертиза. 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *