Connect with us

Без категория

Очевидец за убийството на Лъвов мост: Хвана го за гушата и краката и директно го изхвърли 

Публикувана

на

Софийската градска прокуратура (СГП) повдигна обвинение за умишлено убийство на мъжа, бутнал свой колега през парапета на Лъвов мост. Според близки на двамата до инцидента се стига след спор за доза дрога, разкри бТВ.

Секунди преди фаталния инцидент възниква спор между двама мъже. Сред първите, които подават сигнал до 112, е и Теодор Илиев.

Реклама

„Чух викове и се обърнах. Видях как хвърлят момчето, след това се отзовахме на помощ, но видяхме, че вече е късно“, казва Теодор Илиев.

Жертвата е била подпряна на парапета, а другият мъж го бута. Той пада долу и губи живота си в канала. Височината на моста е около 6 метра.

Реклама

Полицията арестува трима. Един от тях остава в ареста с обвинение. Според свидетели задържаният и жертвата са били колеги и приятели.

„Като мият прозорци и си делят парите, бяха много добри приятели, но нещо стана с едни 10 евро. Да, умишлено стана. Директно го хвана, беше в гръб, хвана го за гушата и за краката и директно го изхвърли. Беше златно момче, не беше проблемно въобще. Пушеше „билка“, но не беше проблемно“, разказва Мигел, очевидец и приятел на жертвата и на обвиняемия.

Реклама

Мигел разказва и че при вчерашния инцидент едно пакетче от така наречената „билка“ за 10 евро е разпалило спора между двамата, който завършва с убийство. Този наркотик е ежедневие за част от хората на Лъвов мост.

„Като пуша, ме филмира, замайва ме, то защото вътре има конска упойка и те приспива за минути. Спиш 3 часа с нея. После, като станеш, получаваш кризи от нея и я търсиш като луд. И заради това стават тези проблеми – заради билката“, разказва Мигел.

Реклама

Прокуратурата ще поиска обвиняемият да остане за постоянно в ареста. 

Реклама
Към цялата статия
Реклама
Натисни тук за коментар

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *